Severomoravská chata

05.10.2020

SEVEROMORAVSKÁ CHATA

(2 x 8 km)

Velice oblíbený okruh, méně zdatným cyklistům ze srubu doporučujeme vyjet prudké stoupání na Dolní Hedeč autem (parkování u hotelu Kačenka nebo u kláštera). Z Kopečka (Dolní Hedeč) na Severomoravskou chatu je už stoupání mírné. Trasu je možné projet na kole, s vozíkem, s dětskými koly na tyči nebo projít pěšky i s kočárkem.

Od kláštera se vydáte směrem k rozhledně Val, pak pokračujete po cestě ke křižovatce a k rozcestníku. Od něj pojedete nahoru po vyjeté stezce přes louku až do lesa, kde se napojíte na žlutou značku. Tato Vás přivede k rozcestníku Pod Jeřábem, odkud pokračujete ke Kapli Sv. Trojice. Od kaple vede asfaltová cesta (auto na ní téměř nepotkáte) směrem Severomoravská chata.

Blížící se cíl poznáte podle Kaple sv.Trojice, cca 1 km před Severomoravskou chatou. Teď Vás čeká závěrečné klesání, asfaltová cesta je lemována lesními jahodami a v lese kolem kaple můžete najít suchohřiby i praváky.

Na Severce na Vás čeká veliký výběh s prolézačkami, bazén, ale hlavně restaurace, ze které doporučujeme zejména domácí borůvkové knedlíky.

Nezapomeňte prozkoumat les kolem chaty, je plný borůvek, jahod a hub.

Cesta zpátky je na kole mnohem rychlejší, je možné ji projet po lesní asfaltce, která vede téměř souběžně s lesní stezkou. Je to příjemnější hlavně pro spící děti, méně drncá :-).